Każdy rodzaj turnieju pokerowego kieruje się określonymi zasadami i ma własne ograniczenia. Faktem jest, że na świecie są miliony pokerzystów, którzy uwielbiają oddawać się tej pasji, biorąc udział w różnych rozgrywkach pokerowych. Z tego względu dostępne są także różne rodzaje takich turniejów. Oto najczęstsze z nich:

Turnieje re-buy

Turnieje re-buy pozwalają graczom na ponowne wejście do turnieju na wczesnym etapie, jeśli zostaną wyeliminowani. Okres re-entry/re-buy występuje podczas pierwszych poziomów turnieju. Różne strony pokerowe i kasyna online oferują tego typu turnieje.

W turniejach re-buy występuje większa wielkość puli. A to dlatego, że budowana jest przez graczy, którzy kupują ponowne wejścia do rozgrywki przed końcem pierwszego etapu.

Turnieje z nieograniczonymi wejściami

Turnieje z nieograniczonymi wejściami oferują możliwość na nieograniczone wpisowe nawet w późniejszych etapach rozgrywki, z wyjątkiem końcówki turnieju. Turnieje z nieograniczonymi wejściami są podobne do turniejów re-buy. Jedyną różnicą jest liczba wejść możliwych na wczesnych etapach turnieju.

Podczas tej rozgrywki gracze stale doładowują swoje żetony – za każdym razem, gdy stracą swój stack lub stracą dużą ilość żetonów startowych. W tym turnieju gra się luźniej, aby zgromadzić głęboki stack przed zakończeniem okresu re-buy. Co prawda, większy stack niekoniecznie gwarantuje wygraną, ale za to daje dużą przewagę.

Turnieje knockout

Turnieje knockout to szczególny rodzaj turnieju MTT (Multi-Table Tournament). Jest to turniej pokerowy z pojedynczą eliminacją, w którym przegrani są od razu eliminowani. Pieniądze z nagród są dzielone, a połowa rozdawana jest graczom, którzy znokautują swoich przeciwników. Turnieje knockout są oferowane w różnych kasynach online i w różnych odmianach, takich jak turbo, super/hiper turbo, czy turnieje pucharowe.

W turniejach pucharowych nie jest wymagane ukończenie gry, aby zwiększyć swój bankroll, ponieważ każdy wyeliminowany gracz otrzymuje nagrodę pieniężną. Tutaj możemy wybrać określony typ gry oraz wpisowe, a także ustawić szybkość rozgrywki. Istnieją dwie odmiany turniejów pucharowych:

Regular knockout

Jest to tradycyjna odmiana pucharowego turnieju pokerowego, gdzie gracz uzyska 20% nagrody, jeśli wyeliminuje innego gracza ze swojego stołu. Aczkolwiek taka opcja zależy też od samego turnieju.

Progerssive knockout (PKO)

Progerssive knockout to turniej oparty na łowcach nagród, w którym gracze również otrzymują nagrodę pieniężną za wyeliminowanie przeciwnika. Jednakże różnica polega na tym, że jeśli znokautują rywala, połowa nagrody jest oferowana za „głowę” gracza. Na przykład, jeśli za „głowę gracza” wyznaczono 50 EUR nagrody, a my go znokautujemy, uzyskamy 25 EUR dla siebie, a drugie 25 EUR zostanie wyznaczone za naszą „głowę”.

W turniejach PKO gra zaczyna się od połowy wpisowego jako początkowej nagrody za „głowę”, a druga połowa trafia do puli nagród. Strategie w takich turniejach różnią się od tych stosowanych w turniejach tradycyjnych, ponieważ wielu graczy bierze udział w grze, w jaką nie gra się przy zwykłych stołach. Jakby nie było, wyeliminowanie gracza z wysoką nagrodą za „głowę” jest bardziej satysfakcjonujące niż pasowanie.

Z kolei wygranie turnieju progerssive knockout oznacza wygranie głównej puli, nagród zdobytych za głowę i nagrody własnej.

Turnieje heads-up

Turniej heads-up to pojedynek jeden na jednego między dwoma graczami przy stole, z małymi i dużymi ciemnymi przypisanymi każdemu z nich. Gracze siadają naprzeciwko siebie, grając do momentu wyłonienia zwycięzcy. Następnie zwycięzcy grają z innymi zwycięzcami itd. – do momentu aż zostanie tylko jeden na placu boju.

Z racji tego, że w tym turnieju rywalizuje ze sobą dwóch graczy, ogólna liczba uczestników musi być równa. W tego typu turniejach pokerowych obowiązują zasady turniejowe.

Turnieje sit & go

Turnieje pokerowe sit & go są bardzo szybkie. Trwają nie dłużej niż godzinę i skupiają w sobie nie więcej niż 10 graczy. Eliminacja odbywa się podczas jednej rundy, a każdy, kto straci wszystkie swoje żetony, zostaje wyeliminowany z turnieju. Na takie wydarzenia możemy się zapisać każdego dnia. Wystarczy odwiedzić licencjonowane kasyna online.

Turnieje deep stacks

W turniejach z głębokimi stackami możemy zasiąść do rozgrywki z ogromną liczbą żetonów. Na przykład gracz może mieć nawet 20 000 żetonów przy ciemnych 25/50.

Wielu dobrych graczy preferuje turnieje deep stacks, ponieważ dają im swobodę na korzystanie z większego stacka i branie udziału w większej liczbie rozgrywek. Co więcej, ryzyko też jest mniejsze. Na przykład w turbo zagrywanie all-inów i eliminacje są częstsze ze względu na to, że ciemne wzrastają co kilka minut. A to często zmusza graczy do wejścia all-in z ręką, którą nie grają.

W turniejach deep stacks udział bierze więcej graczy regularnych. Jeśli więc szukamy lepszej jakości gry w porównaniu do turbo/hiper turbo, turnieje deep stacks bedą dla nas dobrym wyborem.

Turnieje shootout

Turnieje shootout oferują rozgrywkę, w której musimy wyeliminować cały stół, aby przejść do następnej rundy. Takie turnieje nagradzają nas również wejściówkami na bardziej prestiżowe turnieje. Warto też zaznaczyć, że podczas tych rozgrywek stoły nie są zbilansowane, a przy każdym może zasiadać tylko jeden gracz.

Turnieje shootout dzielą się na podwójne i potrójne, gdzie liczba odnosi się do kolejnych.  zwycięstw, jakie musimy zdobyć, aby przejść do następnego etapu.