Diametralny rozwój technologiczny, który znacząco wpływa na branżę urządzeń mobilnych, sprawił, że obecnie nasze smartfony to sprzęty wielofunkcyjne, które nierzadko zastępują nam tablet czy nawet komputer. Obecnie nawet czas wolny związany typowo z rozrywką często wiąże się właśnie z korzystaniem z telefonu – do gier, filmów, seriali czy po prostu mediów społecznościowych. Przykładem jest tutaj jeden z popularnych modeli marki Samsung, czyli Galaxy A53. To telefon dla graczy i tych, którzy są na bieżąco z nowościami w filmowo-serialowym świecie. Z czego to wynika?

Jakość obrazu i dźwięku w smartfonie Galaxy A53

Niezależnie od tego, czy to gry mobilne są naszym konikiem, czy wolimy raczej korzystanie z platform streamingowych – w obu tych przypadkach będzie liczyła się dla nas właściwa jakość obrazu. Trudno będzie mówić o telefonie do gier, jeżeli nie będzie on dobrze odwzorowywał szczegółów grafiki ani o telefonie do filmów, jeśli obraz nie będzie dość płynny.

Jak na tym polu radzi sobie Galaxy A53? Dobra wiadomość jest taka, że mamy tutaj spory ekran o przekątnej 6,5 cala. Oprócz tego smartfon został wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED FHD+ z jasnością nawet do 800 nitów. Oznacza to, że prezentowana treść powinna być wyrazista niezależnie od tego, w jakich warunkach oddamy się gamingowej pasji czy postanowimy włączyć nowy odcinek serialu.

Dodatkowo częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 120 Hz – innymi słowy, telefon dla graczy i kinomanów Samsung Galaxy A53 wyświetla nawet 120 klatek na sekundę. To optymalny wynik minimalizujący ryzyko występowania lagów, czyli ścięć obrazu. Mogłyby one negatywnie wpłynąć na prowadzoną rozgrywkę czy też komfort oglądania treści wideo.

Na uwagę zasługuje również dźwięk, ponieważ w Galaxy A53 zastosowano technologię Dolby Atmos. Mamy zatem do dyspozycji dźwięk przestrzenny, który stwarza wrażenie, że jesteśmy otoczeni emitowanymi dźwiękami. Łatwiej będzie zatem wciągnąć się w akcję gry czy filmu.

Galaxy A53 to także telefon z dużą pamięcią

Jeżeli szukamy typowego telefonu do gier lub po prostu korzystamy na bieżąco z wielu aplikacji, to bez wątpienia powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jeden parametr: pamięć. Będziemy potrzebować jej całkiem sporo, jeśli często instalujemy nowe gry i aplikacje, by jeszcze bardziej rozbudowywać możliwości swojego smartfona.

Na szczęście Galaxy A53 to właśnie telefon z dużą pamięcią. Oferuje on 128/256 GB pamięci wewnętrznej, z czego w razie potrzeby można ją rozszerzyć do 1 TB dzięki karcie microSD. Jeżeli zaś chodzi o RAM, to i tutaj jest się czym chwalić: 6/8 GB z dodatkową opcją RAM Plus, która analizuje nasze wzorce użytkowania i oferuje nadprogramową ilość wirtualnego RAM-u, jeżeli okaże się to konieczne.

Wiele zatem wskazuje na to, że Galaxy A53 może spisać się znakomicie jako telefon dla graczy, kinomaniaków, a także wielbicieli nowoczesnych rozwiązań. Jest to jeden z modeli, który warto rozważyć, jeżeli poszukujemy smartfona wielofunkcyjnego i wyposażonego w technologie ułatwiające codzienne użytkowanie.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska