Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla wielu mieszkańców Polskich miast jak Leszno, Poznań czy Gniezno, zwłaszcza w dobie kryzysu energetycznego z jakim może przyjść nam się zmierzyć w najbliższym czasie. Jednak przy ilości firm oferujących nam panele fotowoltaiczne wybór tej odpowiedniej może wcale nie być taki łatwy. Przedstawiamy wam kompletny przewodnik po instalacji paneli słonecznych, korzyściach i tym, co należy wziąć pod uwagę przy zatrudnianiu firmy montującej panele słoneczne.

Panele słoneczne- Jak zdecydować, która firma będzie dla Ciebie odpowiednia?

Panele słoneczne mają wiele zalet między innymi niższe rachunki za prąd, zwiększenie wartości naszego domu, wymagają zazwyczaj niewielkiej ilości konserwacji, a dodatkowo pozwalają nam w dużym stopniu na niezależność energetyczną. Wybór odpowiedniej firmy oferującej nam panele fotowoltaiczne może być trudnym zadaniem, ale nie jest niemożliwy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Sprawdź recenzje i gwarancje

Jeśli chcesz wybrać najlepszą firmę oferującą panele fotowoltaiczne, recenzje poprzednich klientów mogą Ci bardzo dużo powiedzieć o jej działalności. Recenzje to świetny sposób na poznanie firm, które gwarantują swoje produkty. Jeśli firma ma dobrą reputację i z jej usług skorzystało już wiele osób, na pewno możesz czuć się pewniej w swoim zakupie.

Dodatkowo pamiętaj, że panele fotowoltaiczne posiadają zazwyczaj długą gwarancję. Powinieneś sprawdzić gwarancje firmy, a także dowiedzieć się, ile czasu zajmie (jeśli w ogóle) zwrot pieniędzy, jeśli Twój system nie wytwarza energii zgodnie z oczekiwaniami.

Zapytaj o opcje finansowe

Wycena twojego systemu słonecznego musi zawierać koszt instalacji, serwisu, podłączenia i konserwacji. Rzetelna i dobra firma przedstawi kompleksową i szczegółową wycenę, podając, ile energii elektrycznej zostanie wytworzonej i ile spodziewanych oszczędności. Firma, która ma dostępne opcje finansowe, powinna być taką, której możesz zaufać. Jeśli mają dobrą obsługę klienta, system powinien być łatwiejszy do spłacenia.

Ponieważ sam koszt instalacji paneli fotowoltaicznych nadal jest dość wysoki, cena nie jest bez znaczenia, jednak nie powinna ona być dla Ciebie głównym czynnikiem. Niektóre firmy oferujące wyjątkowo niskie stawki mogą być podejrzane a panele fotowoltaiczne okazać się niskiej jakości. Dobre firmy natomiast, zamiast kusić klientów niską stawką często będą chciały po prostu im pomóc szybciej spłacić ich systemy lub uzyskać ewentualne dofinansowania na panele słoneczne.

Doświadczenie

Obecnie firmy fotowoltaiczne pojawiają się na każdym rogu. Bardzo trudno jest zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Wiele z nich jednak nie posiada odpowiedniej wiedzy z zakresu energetyki słonecznej i bardzo często firmy te starają się sprzedawać tani sprzęt, który nie odpowiada odpowiednim standardom. Powinieneś być bardzo ostrożny przy wyborze i patrzeć na to, jak długo dostawca Twoich paneli istnieje na rynku i sprawdzać opinie byłych klientów. Rzetelna firma, jak np. fotowoltaika leszno, zawsze wspomina o ocenach i referencjach swoich klientów na swojej stronie internetowej.